Londýn je veliké město. Podle Wikipedie se rozléhá na 1572 kilometrech čtverečních. Co se vám ale vybaví, když se řekne Londýn? London Eye, Buckinghamský palác, Tower, Big Ben, atd. Mně ne! Navštívil jsem Londýn s jiným cílem — najít místa, které nejsou primárním cílem většiny lidí.

Určitě si nezapomeňte dát Fish & Chips, ale já spíše preferuji Subway. Ano, nezní to moc tradičně, ale opravdu chutná jinak, než u nás! V McDonaldu mají také trochu jiné věci, což určitě ocení fanoušci dobrého jídla 😃.

Muzea zdarma 💸

Věděli jste, že v Londýne je většina muzeií pro širokou veřejnost zdarma? I pro turisty! Občas nějaké muzeum má placený vstup, ale pokud by jste měli chuť se podívat do Muzea Moderního umění, tak určitě neváhejte, protože se můžete kochat nejen krásnými výtvori moderních autorů, ale také zažijete něco, co u nás ne.

Modern Art Museum 👨‍🎨

Najdete ho přímo naproti Millenium Bridge (ten z Harryho Pottera). Budovu nejde přehlédnout, už jenom proto, že je na ní velký nápis s názvem muzea.

V muzeu je k nalezení mnoho expozic, které však nemusí zaujmout každého. Já osobně jsem si nejvíce oblíbil aktuální expozici o meziválečném Německu, která detailně vystihuje danou dobu. Určitě stojí za to si připomenout tu krutou dobu, která následně stála za začátkem 2. světové války (k té se ještě později vrátíme).

Každý si prostě a zkrátka najde to své, ale nejlepší je stejně vyhlídka, ze které máte pohled na Temži.

Science Museum 👨‍🔬

Tohle muzeum jsem našel náhodou na TripAdvisoru, když jsem zjišťoval, kam bych mohl vyrazit. Pokud se zajímáte o vědu a techniku, tak určitě vyražte. Doporučuji někdy mezi 9–10 hodinou, protože později se v Muzeu objeví mnoho škol a je lehce přeplněné. Určitě doporučuji výstavu o misích Apollo.

Historie vesmírného inženýrství, vývoj projektu Apollo, mezistátní soutěžení a současné vesmírné programy. To je ve zkratce tahle výstava, která mě osobně natchla. Rozšířilo obzory a zlepšilo angličtinu, protože číst odborné popisky v britské angličtině je někdy oříšek.

V muzeu se nachází mnoho vědeckých částí — je jich trochu více, a proto jsem nenavštívil všechny. Návštěvu jsem ale zakončil v části, která se věnovala lidskému myšlení a vnímání. Oblast plná různých miniher, které testují lidské schopnosti a znalosti. Část o emocích byla pro mě nejzajímavější 👀.

Historical War Museum 🔫